Lucie Fiona Šternerová

Lucie Fiona Šternerová:

nar. 25.5.1967, Praha

Herečka, zpěvačka, autorka, moderátorka, redaktorka. Vystudovala Střední ekonomickou školu a poté Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Od dětství ji provázel zpěv a hra na klavír, v roce 1989 se přidalo výtvarné umění - obrazy s abstraktní malbou a dřevěné malované šperky. Po narození syna v roce 1991 se přestěhovala do Západních Čech a nastoupila do televizní společnosti Tv 19 v Plzni, která vysílala na kanálu OK3. Tím odstartovala moderátorská a redaktorská profese. V roce 1993 se stala členou operetního a muzikálového souboru divadla J. K. Tyla v Plzni. Zde působila do roku 1999. V průběhu práce v divadle J. K. Tyla byla rovněž moderátorkou v ZAK Tv Plzeň a v rádiu Proton /dnešní Kiss Proton/. Po odchodu z divadla se začala naplno věnovat středověké hudbě ve skupině Milvus.

Své výtvarné schopnosti v té době realizovala jako lektorka nail-artu a vizážistka. V roce 2001 nastupuje jako „krajánek“ Tv NOVA – do společnosti, zajišťující regionální vysílání pro Novu – Tv pro. Zde pracovala do roku 2004 jako šéfredaktorka a moderátorka. V tomto roce byla také redaktorkou v rádiích Šumava a Karolína. V roce 2004 nastoupila jako redaktorka a moderátorka do Tv Plzeň – s jejím tehdejším vedením spolupracuje dodnes. V herecké profesi začala v té době působit v c.k.divadle Pluto v Plzni, kde se sešla při práci s bývalými kolegy z DJKT. Společnost Tv Plzeň mezitím prošla změnami – jako kabelová Tv Karneval začala působit celoplošně, později štáb přešel do TV Public, která vysílala terestricky v celé republice. Výtvarná profese byla v té době zastoupena výrobou vitráží - tiffany technika a kameny.

  

 

Aktuálně vystupuje s kapelami Klobouk dolů – irská hudba, Švejk band – staropražské písničky a Benedictus – gotická a keltská hudba. Zpívá, hraje na irský bodhran, vozembouch a dobové nástroje. Od roku 2007 působí i v pohádkách divadla Dráček, kde kromě společné práce na představeních je rovněž autorkou hudby a textů písniček. V současné době rovněž zahájila spolupráci s Tv Plzeňská 1 a připravuje pořady o alternativní medicíně, zdraví, bylinách, duchovní práci.

 

 

 

Lucie Fiona Šternerová

Herečka, zpěvačka, moderátorka, redaktorka.
Studium SEŠ Praha 2, Resslova 5 a Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor zpěv.
20 let práce v televizi, v divadlech a v rozhlase:
Tv Plzeň, Tv pro, Tv Karneval, Tv Public, Tv plzeňská 1
Divadlo J. K. Tyla Plzeň, c. k. divadlo Pluto Plzeň, divadlo Dráček
rádio Proton, Šumava, Karolína
Ve stejné době rovněž hra v hudebních skupinách:
Milvus /gotika a renesance/, Benedictus /gotika a keltská hudba/, Švejk band /staropražské písničky/, Klobouk dolů /irská a skotská hudba/